Ceglédi: A kényeskedőkről
Az erőszak nem akkor kezdődött, amikor Soma megmarkolta a 19 éves egyetemista lány nyakát Fonyódligeten, hogy kiszorítsa belőle a levegőt.
Az erőszak nem akkor kezdődött, amikor Soma megmarkolta a 19 éves egyetemista lány nyakát Fonyódligeten, hogy kiszorítsa belőle a levegőt.
Az Index értesülése szerint Szigetszentmiklóson volt nevelő, diploma nélkül.
Az Emmi államtitkára szerint biztonságosabbak lesznek a gólyatáborok, ugyanis egy módosítással ezentúl a gólyatábor szervezője személyesen felel a táborért, az ott megrendezett programokért. A szervezőnek a neve, telefonszáma nyilvános, ezeket az adatokat a rendezvényi felhívásban fel kell tüntetni, valamint az egyetem rendelkezésére is kell bocsátani.
Szerdán kezdődött Fonyódon a tavalyi gólyatábori nemi erőszak ügyében a büntetőper. A vádlott nem engedte magát lefényképezni, a bíróság a sértett lány érdekében zárt tárgyalást rendelt el.
A Médiatanács szerint az emberi méltóság alapvető értéke nem sérült, a médiatartalom abszurd jellege a nézők számára kiderült a Maksa-híradó szilveszteri műsorában, amikor is a humorista azzal viccelődött, hogy az ELTE előtt magányos nők várakoznak, abban reménykedve, hogy megerőszakolják őket. A hatóság csak a korhatár-besorolást kifogásolta. Elmarasztalták a VV7-et is.
Szexuális erőszak bűntette miatt vádat emelt a Fonyódi Járási Ügyészség a fonyódligeti gólyatáborban történt bűncselekmény miatt, az ügyészség börtönbüntetés kiszabását indítványozta – közölte Horváth Szilárd, a Somogy Megyei Főügyészség főügyésze pénteken.
El sem akart menni a gólyatáborba, úgy kellett rábeszélni azt a 19 éves egyetemista lányt, akit tavaly nyáron az ELTE gólyatáborában megerőszakoltak és megvertek. Nem hibáztatja se a HÖK-ös szervezőket, se az egyetemet, ahol napszemüvegben kezdte meg a tanulmányait, mert nem akarta, hogy lássák a fojtogatástól bevérzett szemeit. A hvg.hu-nak adott interjúban arról is beszélt, kihívóan volt-e öltözve azon az estén, és milyen volt a családjának élőben végighallgatni, ahogy a vele történtekkel poénkodnak a rádióban.
Az ELTE-s gólyatábori nemi erőszakkal viccelődő humorista még egyszer utoljára visszatért Hír Tv-s szilveszteri szereplésére. Elnézést kért az "ELTE-s tanulóifjúságtól" és "a nőegylettől" is.
Már februárban elfogadhatják azt a módosítást, amelynek értelmében a jövőben nem a HÖK, hanem cégek szerveznék az egyetemi és főiskolai gólyatáborokat – mondta Palkovics László felsőoktatási államtitkár.
Az ELTE tanító- és óvóképző kar (ELTE TÓK) korábbi hallgatói önkormányzati elnöke, Galántai Tamás szerint az intézmény fegyelmi bizottsága nem tudott elfogulatlan döntést hozni abban az ügyben, amelyben őt tiltották el két évre, miután a tavaly nyár végi gólyatáborban történt erőszak elkövetőjét annak ellenére foglalkoztatta, hogy tudott korábbi zsarolásáról.
Nem csapták ki az egyetemről, de két évre eltiltották az ELTE tanítóképző karának volt kari HÖK-elnökét, Galántai Tamást, mivel annak ellenére foglalkoztatta fotósként a gólyatáborban egy lányt megerőszakoló férfit, hogy tudta, korábban már zsarolásra használt meztelen képeket.
Nem tapasztalt változást az iskolai agresszió területén az oktatási jogok biztosa a tavalyi évben. Erről Aáry-Tamás Lajos beszélt hétfőn az Országgyűlés kulturális bizottsága előtt, ahol szólt arról is, hogy a gólyatábori vizsgálat gyakorlatilag kész van, a formába öntés van hátra. Szólt a 16 óráig tartó iskolai bent tartózkodásról is: ez az első időszakban nem okozott gondot, de aztán ez a szabály szembement a tanárok kötelező 32 órájára vonatkozó előírással. "Árnyékban" maradtak a fogyatékos gyermekek, az új rendszer átalakításakor nem születettek meg a vonatkozó döntések, és ezért hátrányba kerültek.
Az ELTE dékánja törvénymódosítást tart indokoltnak a gólyatábori erőszak miatt, a mostani szabályok szerint ugyanis nem küldhetik el azt a hallgatót, aki tavaly ősszel követett el nemi erőszakot egy gólyatáborban, mivel az egyetemi fegyelmi eljárás szerint a cselekménye már elévült. Ez független az erőszakolás ügyében tett rendőrségi feljelentéstől.
Az ELTE jogi karának tavalyi gólyatáborában nemi erőszakot elkövető hallgatónak azóta sem szűnt meg a hallgatói jogviszonya, tudta meg a Népszabadság. Az ügyet eltussoló idősebb hallgatókat viszont elmeszelte a Hack Péter által vezetett fegyelmi bizottság, mert az eltussolás nem évült még el az iskolai fegyelmi szempontjából.
Fellebbez az a hallgató, akit kitiltottak az Eötvös Loránd Tudományegyetem jogi karáról, miután az intézmény kari fegyelmi bizottsága lefolytatta a fegyelmi eljárást a tavalyi gólyatáborban történt erőszakos cselekmények miatt – olvasható a Magyar Nemzet csütörtöki számában.
Sajtóhírek szerint kizárt két joghallgatót, egyben HÖK-vezetőt az ELTE a tavalyi gólyatáborban történt nemi erőszakkal összefüggésben. Ez az az ügy, amelyről csak azután mert a sértett lány beszámolni, hogy idén tanévkezdéskor az ELTE tanítóképzőjének gólyatáborában is megerőszakoltak egy lányt.
Szökés, elrejtőzés, illetve bűnismétlés veszélye miatt december elsejéig meghosszabbították a gólyatábori erőszakoló K. S. Szilárd előzetes letartóztatását – közölte a Magyar Nemzet.